Rezultati prvog dana EuroBasketa 2019. za seniorke

Rezultati prvog dana EuroBasketa 2019. za seniorke

Jučer je prvim utakmicama u Latviji i Srbiji započelo Europsko prvenstvo u košarci za seniorke. Najneizvjesnije utakmice igrane su u Nišu (Turska – Italija) i u Zrenjaninu (Bjelorusija – Srbija). Srbija je košem Sonje Petrović u posljednjim sekundama utakmice Srbiji donijela pobjedu. Evo pregleda rezultata i rasporeda utakmica 2. kola po skupinama koje se igraju danas:

GRUPA A (Riga, Latvija)

Velika Britanija – Latvija 74:60 (24:17, 17:22, 24:10, 9:11)

  • Velika Britanija: Jones 3, Collins 0, Vanderwal 4, Handy 6, Shaw -, Campbell -, Leedham 24, Monakana 3, Fagbenle 13, Green 4, Simpson 2, Samuelson 15
  • Latvija: P. Strautmane 14, Ikstena 0, Dikaioulaku 17, Pilabere 8, Brumermane 3, Septe -, Pulvere 2, Jakobsone -, Melnika 11, Vitola 2, Kreslina 3, D. Strautmane 0

Ukrajina – Španjolska 77:95 (23:19, 19:28, 18:29, 17:19)

  • Ukrajina: Kondus 2, Voloshyna 0, Horobets 0, Radulović 1. Uro- Nile -, Yatskovets 0, Malashenko 2, Udodenko 9, Iagupova 38, Olkhovyk 10, Naumenko 6, Bilotserkivska 9
  • Španjolska: Vilaro – Aragones -, Nicholls 11, Ouvina 2, Dominguez 10, Palau 16, Xargay 31, Abalde-Diaz  0, Cruz 8, Pina-Tolosa 2 , Casas 2, Gil 8, Ndour 5

GRUPA B (Riga, Latvija)

Švedska – Crna Gora 67:51 (23:8, 8:15, 18:10, 18:18)

  • Švedska: Abdi 11, F. Eldebrink 3, E. Eldebrink 9, Halvarsson 11, Loyd 4, Drammeh 2, Hamilton-Carter 0, Lundquist 4, Magarity 2, Nystrom 0, Vesterberg -, Zahui 21
  • Crna Gora: Johnson 15. Kovačević 4, Mujović 11, Pašić 8, Vučetić 5, Aleksić 2, Jakšić-, Jovanović 6, Lazarević -, Matović 0, Popović 0, Živković –

Francuska – Češka 74:61 (19:20, 9:15, 22:15, 24:11)

  • Francuska: Epoupa 18, Bankole 0, Fauthoux 3, Miyem 11, Chartereau 9, Gruda 4, Ayayi 5, Rupert 0, Hartley 13, Johannes 9, Badiane 0, Chevaugeon 2
  • Češka: Brezinova 8, Štepanova 6, Hejdova 19, Kar. Elhotova 5, Voračkova 0, Bartakova 2, Adamcova-, Kat. Elhotova 15, Vyoralova 3, Krakovičova 3, Pudlakova -, Vojtikova –

GRUPA C (Niš, Srbija)

Mađarska -Slovenija 88:84 (22:25, 14:14, 23:30, 29:15)

  • Mađarska: Pusztai -, Kiss -, Dubei 7, Raksanyi 2, Studer 17, Varga 4, Horti 4, Lelik 2, Turner 23, Horvath -, Hatar 21, Zele 8
  • Slovenija: Krošelj 0, Oblak 21, Prezelj 13, Seničar -, Goršič 0, Barič 7, Jakovina 5, Rupnik 0, Lisec 13, Friškovec 7, Evans 18, Dautovič –

Turska – Italija 54:57 (17:10, 8:16, 12:10, 17:21)

  • Turska: Alben 3 , Cakir 13, Canitez 3, Koksal 11, Stokes 10, Bilgic 10, Caglar 4, Cora 0, Guclu -, Senyurek 0, Ural- Topuz -, Yalcin –
  • Italija: Cinili 3, Crippa 7, Cubaj 3, Sottana 16, Zandalasini 13, Futo Andre 2. De Pretto-,  C. Dotto 0, F. Dotto 6, Ercoli-, Penna 2, Romeo 5

GRUPA D (Zrenjanin, Srbija)

Rusija – Belgija 54:67 (19:16, 13:24, 15:13, 7:14)

  • Rusija: Fedorenkova 8, Leshkovtseva 0, Logunova 1, Maiga 6, Shilova 2, Beglova 0, Beliakova 3, Gladkova 0, Levchenko 5, Musina 6, Vadeeva 20, Vieru 3
  • Belgija: Allemand 5, Delaere 8, Meesseman 29, K. Mestdagh 11, Wauters 5, Carpreaux 2, Geldof 0, Linskens 4, H. Mestdagh 0, Nauwelaers 0, Raman 0, Vanloo 3

Bjelorusija – Srbija 53:55 (16:18, 16:11, 10:12, 11:14)

  • Bjelorusija: Bentley 4, Likhtarovich 9, Papova 10, Snytsina 6, Verameyenka 13, Brych -, Hasper 8, Inkina -, Masko -, Rytsikava 3, Tarasava 0, Ziuzkova 0
  • Srbija: Brooks 4, Crvendakić 7, Jovanović 9, Miljković 1, Petrović 18, Butulija 0, Čađo 3, Dabović 2, Milić 4, Škorić -, Stanačev 0, Stanković 7

Najzanimljivije izvatke s jučerašnjih utakmica možete vidjeti OVDJE. U 2. kolu, koje se igra danas,  sastaju se:

  • Češka – Švedska 12 sati
  • Crna Gora – Francuska 14.30 sati
  • Slovenija – Turska 16 sati
  • Latvija – Ukrajina 17.30 sati
  • Belgija – Bjelorusija 17.45 sati
  • Italija – Mađarska 18.30 sati
  • Španjolska – Velika Britanija 20 sati
  • Srbija – Rusija 20.30 sati

Pregled pripremio: Krešimir Dabić

Foto: Radost Talijanki nakon teške pobjede nad Turskom / fiba.basketball