Osvrt na mlađekadetsku završnicu i statističke zanimljivosti

Osvrt na mlađekadetsku završnicu i statističke zanimljivosti

Imajući u vidu da su se utakmice obje skupine poluzavršnice Prvenstva Hrvatske za mlađe kadetkinje igrale na Zagrebačkom velesajmu te dobro napravljenom rasporedu, mogle su se pogledati sve utakmice i zapaziti neke nove klinke koje plijene pozornost i polako dolaze. Naprijed navedene činjenice omogućile su nam pogledati sve ekipe. Neke su nam klinke svojom igrom privukle pažnju i stoga vjerujemo u njih da će jednog dana postati nositeljice igre i u višim uzrasnim kategorijama svojih klubova i reprezentacija Hrvatske – kadetskim, juniorskim pa sve tamo do seniorskog uzrasta. Zapamtite imena: Gabrijela Grizelj i Nikolina Vlašić iz Novog Zagreba, Nika Muhl i Franka Zadro iz Croatije 2006, Kolovrat iz Medveščaka, Marta Ostojić i Tonia Bilić iz Trešnjevke, Karla Škoda iz čakovečke Radosti, Edita Poljac i Monika Buconjić iz Broda na Savi i posebno Zadranke Ana Mandić, Anđela Oštrić, Nika Jelenković i Ena Gardijan, koje je milina gledati kako i u ovom uzrastu igraju  kolektivnu košarku što najbolje pokazuje i broj njihovih asistencija ali posebno kompletan dojam što su ga ostavile na poluzavršnici. Evo statističkih podataka najboljih.

A skupina

  • Najbolji strijelci A skupina (18 i više postignutih koševa)
  • 70 koševaKolovrat (Medveščak)
  • 55 koševaGrizelj (Novi Zagreb)
  • 54 košaMandić (Zadar)
  • 44 košaJelenković (Zadar)
  • 41 košVlašić (Novi Zagreb)
  • 40 koševa Klasan (Viškovo)
  • 32 koša Čop (Viškovo)
  • 31 koš Leoni (Viškovo)
  • 30 koševa Oštrić (Zadar)
  • 27 koševaGardijan (Zadar), Grgurić (Novi Zagreb)
  • 19 koševaCrnjak (Medveščak)
  • 18 koševaSabljaković (Medveščak)
  • Najbolje skakačice A skupina  (15 i više skokova)
  • 56 skokovaMandić (Zasdar)
  • 33 skokaGardijan (Zadar)
  • 31 skokOštrić (Zadar)
  • 30 skokovaČop (Viškovo)
  • 28 skokovaKlasan (Viškovo)
  • 25 skokovaGrizelj (Novi Zagreb)
  • 24 skokaGrgurić (Novi Zagreb), Sabljaković (Medveščak)
  • 21 skokTuftan (Viškovo)
  • 19 skokovaLeoni (Viškovo), Kolovrat (Medveščak)
  • 17 skokovaVlašić (Novi Zagreb)
  • 16 skokovaBenović (Novi Zagreb)
  • 15 skokovaCrnjak (Medveščak)
  • Najbolje asistentice A skupina (6 i više asistencija)
  • 17 asistencijaOštrić (Zadar)
  • 16 asistencijaJelenković (Zadar)
  • 12 asistencijaGrizelj (Novi Zagreb)
  • 9 asistencijaMandić (Zadar)
  • 8 asistencijaKolovrat (Medveščak)
  • 6 asistencijaCrnjak (Medveščak), Leoni (Viškovo)

B skupina

  • Najbolji strijelci B skupina (18 i više postignutih koševa)
  • 53 košaNika Muhl (Croatia 2006)
  • 52 košaOstojić (Trešnjevka 2009)
  • 48 koševaŠkoda (Radost)
  • 43 košaSavić (Trešnjevka 2009)
  • 42 košaPoljac (Brod na Savi)
  • 36 koševaZadro (Croatia 2006), Bilić (Trešnjevka 2009)
  • 35 koševaWurth (Trešnjevka 2009)
  • 28 koševaKos (Croatia 2006), Perić (Croatia 200)
  • 27 koševaŠarić (Brod na Savi)
  • 25 koševaHrkać (Radost), Zdolec (Radost)
  • 21 košH.Muhl (Croatia 2006), Bekavac (Trešnjevka 2009)
  • 19 koševaBuconjić (Brod na Savi)
  • 18 koševa Perić (Croatia 2006)
  • Najbolje skakačice B skupine (15 i više skokova)
  • 41 skokN.Muhl (Croatia 2006)
  • 33 skoka Buconjić (Brod na Savi)
  • 30 skokovaŠkoda (Radost)
  • 28 skokovaPoljac (Brod na Savi)
  • 27 skokovaBilić (Trešnjevka 2009)
  • 23 skokaOstojić (Trešnjevka 2009)
  • 20 skokovaZadro (Croatia 2006)
  • 19 skokovaŠtrukelj (Radost), Savić (Trešnjevka 2009)
  • 18 skokovaWurth (Trešnjevka 2009)
  • 17 skokovaMamić (Croatia 2006)
  • 16 skokovaStanić (Brod na Savi), Bekavac (Trešnjevka 2009)
  • Najbolje asistentice B skupine (6 i više asistencija)
  • 8 asistencijaPoljac (Brod na Savi)
  • 7 asistencija Zadro (Croatia 2006), Štrukelj (Radost)
  • 6 asistencijaPerić (Croatia 2006)

Evo sad po pet najboljih strijelaca, najuspješnijih skakačica i asistentica kompletne poluzavršnice (obje skupine):

  • Najbolji strijelci poluzavršnih turnira:
  • 70 koševa – Kolovrat (Medveščak)
  • 55 koševa – Grizelj (Novi Zagreb)
  • 54 koša – Mandić (Zadar)
  • 53 koša – N.Muhl (Croatia 2006)
  • 52 koša – Ostojić (Trešnjevka 2009)
  • Najbolje skakačice poluzavršnih turnira:
  • 56 skokova – Mandić (Zadar)
  • 41 skok – N.Muhl (Croatia 2006)
  • 33 skoka – Gardijan (Zadar), Buconjić (Brod na Savi)
  • 31 skok – Oštrić (Zadar)
  • 30 skokova – Škoda (Radost), Čop (Viškovo)
  • Najbolje asistentice poluzavršnih turnira:
  • 17 asistencija – Oštrić (Zadar)
  • 16 asistencija – Jelenković (Zadar)
  • 12 asistencija – Grizelj (Novi Zagreb)
  • 9 asistencija – Mandić (Zadar)
  • 8 asistencija – Poljac (Brod na Savi), Kolovrat (Medveščak)

Foto: Poluzavršnica odrađena, slijedi završnica za mlađe kadetkinje / Snimio: Arsen Miletić