Novi Zagreb protutnjao kroz Šibenik i prvi osigurao finale

I ova druga polufinalna utakmica za prvaka Hrvatske pokazala je da je Novi Zagreb u ovom trenutku daleko jača ekipa od Jollyja JBS i da su zasluženo izborili finale.

Jolly JBS – Novi Zagreb  54:77  (17:23, 15:17, 16:13, 6:24)

Jolly JBS: Cigić 0, Petković 0, Ramljak -, Chiabov 2, Benić 18, Mišura 6, Semren 9, Smolić 0, Di Maulo 0, Ivanković 11, Periša 6, Dujić 2. Trener: Edi Dželalija

Novi Zagreb: Čačić 10, Mitchell 7, Vrdoljak 0, Bedalov 4, Marin 7, Komplet 4, Jurić 3, Mazić 12, Pavetić 6, Williams 22, Brkljačić 0, Butina 2. Trener: Vladimir Ivanković

Počeo je trener Dželalija  utakmicu sa šibenskim kvartetom i to uopće nije loše izgledalo prvih sedam-osam minuta. Međutim, u devetoj minuti susreta koševima   Mirne Mazić Novi Zagreb preuzima vodstvo (15:16) i više ga neće ispustiti do kraja.

Jolly JBS držao se na pristojnih desetak razlike sve dok trener Edi Dželalija u četvrtoj četvrtini nije mlađima dao priliku, a onda se ta razlika popela na konačnih 23 koša. No, nije bila važna koš razlika koliko je bila važna druga pobjeda, koju je Novi Zagreb ostvario na gostujućem terenu i zasluženo izborio finale.

Na visini zadatka kod Jollyja bila je tek Kristina Benić sa 18 poena, dok su kod Novog Zagreba svoju standardno dobru formu potvrdile Latoya Williams (22 koša) te Mirna Mazić (12) i Ana Čačić (10).