Luca Ivanković Top 1 – 28 koševa i 14 skokova

Luca Ivanković Top 1 – 28 koševa i 14 skokova

Luca Ivanković i Ivana Tikvić naše su košarkašice sa double-double učinkom u prvoj turskoj i prvoj talijanskoj ligi. Sa valorizacijom 36 Luca Ivanković je Top 1 ovog vikenda među našim djevojkama koje igraju prvoligašku košarku diljem Europe. Evo kompletnog pregleda kako su naše košarkašice igrale prošklog vikenda po prvim ligama europskih zemalja.

ŠPANJOLSKA (19. kolo)

  • Mann Filter Casablanca – Embutidos Pajariel Bembibre PDM 58:51
  • Inja Butuna (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 11:20 min. (1as, val.1) – 2 koša (2P 1-1, 3P 0-1)
  • Embutidos Pajariel Bembibre PDM trenutno se nalazi na posljednjem  14. mjestu sa 3 pobjede i 16 poraza

ŠVEDSKA

  • Norrkoping Dolphins – A3 Basket Umea 85:71
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 21:43 min. (1 as, val.-1) – 6 koševa (2P 3-9,3P 0-2)
  • A3 Basket Umea trenutno zauzima 6. mjesto u prvenstvu Švedske sa 7 pobjeda i 5  poraza.

TURSKA (17. kolo)

  • Bellona Kayseri Basketbol – Adana Basketbol 93:97
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) – 36:04 min. (14 sk, 1 as, 1 blk, 3 il, val.36) – 28 koševa (2P 9-13, SB 10-11)
  • Bellona Kayseri Basketbol trenutno je devetoplasirana ekipa turskog prvenstva sa 7 pobjeda i 8 poraza
  • Luca Ivanković u TOP 10 je igračica lige u dvije statističke kategorije. Po skokovima je druga sa 10.36 skokova u prosjeku, dok je po blokadama 9. igračica lige sa 0.93 blokade po susretu.
    Elazig Basketbol Ive Slonjšak slobodan je ovo kolo.

ČEŠKA (15. kolo)

  • BK Strakonice – Sokol Hradec Kralove 44:92
  • Josipa Bura (Sokol Hradec Kralove) – 23:23 min. (13 sk, 2 as, 1 blk, val.11) – 6 koševa (2P 3-12)
  • Sa 12 pobjeda i 3 poraza Sokol HK nalazi se na trećem mjestu prvenstvene ljestvice.
  • Lokomotiva Trutnov – USK Prag 64:126
  • Marija Režan (USK Prag) – 21:25 min. (8 sk, 2 as, 1 blk, 2 ol, 1 il, val.30) – 21 koš (2P 9-14, SB 3-4)
  • USK Prag vodeća je ekipa lige sa stopostotnim učinkom nakon 15 odigranih kola.
  • Marija Režan među 10 je najboljih igračica lige u dvije statističke kategorije, po poenima je druga sa 18.07 koševa u prosjeku a po skokovima osma  sa 7.60 skokova po utakmici,

RUMUNJSKA (Grupa B, 5. kolo)

  • Phoenix Stiinta Constanta  – CSU Oradea 89:39
  • Katarina Matijević (Phoenix Stiinta Constanta) – 30:56 min. (14 sk, 1 as, 1 blk, 3 ol, 3 il, val.14) – 4 koša (2P 2-8)
  • Phoenix Stiinta Constanta trenutno zauzima 4. mjesto grupe B druge faze prvenstva Rumunjske sa 6 pobjeda i 4 poraza.

SLOVAČKA (16. kolo)

  • Piešťanské Čajky – Dubček Bratislava 69:48
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – 12:54 min. (2 sk,1 as, 1 ol, 1 il, val.6) – 5 koševa (2P 1-1, 3P 0-1, SB 3-4)
  • Piešťanské Čajky drugoplasirana su ekipa slovačkog prvenstva sa 12 pobjeda i 4 poraza

POLJSKA (16. kolo)

  • Artego Bydgoszcz – Enea AZS Poznan 94:56
  • Monika Bosilj (Enea AZS Poznan) – 18:33 min. (2 ol, 1 il, val.2) – 3 koša (3P 1-3)
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) – 27:39 min. (1 sk, 2 as, 1 blk, 2 ol, 1 il, val.15) – 12 koševa (2P 5-7, SB 2-2)
  • Enea AZS Poznan trenuno zauzima 10. mjesto sa 3 pobjede i 13 poraza
  • Energa Torun – 1KS Sleza Wroclaw 64:81
  • Nina Dedić (Energa Torun) – 24:19 min. (5 sk, 1 blk, 2 il, val.3) – 4 koša (2P 2-7)
  • Sa 3 pobjede i 12 poraza Energa Torun zauzima pretposljednje 11. mjesto, uz odigranu utakmicu manje. Odgođeni susret 13. kola AZS UMCS Lublin -Energa Torun odigrat će se 19. veljače 2020. godine.

BOSNA I HERCEGOVINA (15. kolo)

  • ŽKK Rudar Sport – ŽKK Jedinstvo Dženex 74:86
  • Tina Tanasilović (ŽKK Rudar Sport) – 34:22 min. (3 sk, 9 as, 2 ol, 7 il, val.9) – 7 koševa (2P 2-5, 3P 0-1. SB 3-4)
  • ŽKK Rudar Sport zauzima pretposljednje 11. mjesto prvenstvene ljestvice sa 3 pobjede i 12 poraza

ITALIJA (17. kolo)

  • Virtus Segafredo Bologna – USE Scotti Rosa Empoli 71:62
  • Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 34:25 min. (8 sk, 1 ol, 7 il, val.3) – 9 koševa (2P 2-10. SB 5-6)
  • Virtus Segafredo Bologna trenutno zauzima 12. mjesto sa 5 pobjeda i 12 poraza
  • Umana Reyer Venezia – Della Fiore Broni 89:66
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni) – 34:31 min. (12 sk, 6 as, 1 ol, 4 il, val.26) –16 koševa (2P 6-11, SB 4-6)
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni)- nije igrala.
  • Della Fiore Broni devetoplasirana je ekipa talijanskog prvenstva sa 7 pobjeda i 10 poraza
    Ivana Tikvić među 10 je najboljih igračica lige u dvije statističke kategorije, po skokovima je sedma sa 9.27 skokova u prosjeku dok je po blokadama šesta igračica lige sa 0.9 blokada po susretu.

NJEMAČKA (16. kolo)

  • Rutronik Stars Keltern – BC Marburg 71:66
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 19:39 min. (8 sk, 2 ol, 3 il, val.2) – 5 koševa (2P 2-8, SB 1-2)
  • Rutronik Stars Keltern trenutni je lider njemačkog prvenstva sa 15 pobjeda i jednim porazom
  • Flippo Baskets BG 74 – TSV 1880 Wasserburg 72:81
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74) – 34:36 min. (4 sk, 1 blk, 1 ol, 2 il, val.3) – 8 koševa (2P 3-8, SB 2-2)
  • Flippo Baskets BG 74  nalazi se na 8. mjestu sa 7 pobjeda i 9 poraza

ŠVICARSKA (Finale Kupa)

  • BC Winterthur – BCF Elfic Fribourg 66:60
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur) -33:15 min (4 sk, 1 as, 1 ol, val.13) – 16 koševa (2P  1-5, 3P 4-9, SB 2-2)

AUSTRIJA (Finale kupa)

  • UBI Graz – Klosterneuburg Duchess 57:63
  • Emily Lončarek (UBI Graz) – 24:10 min. (1 sk, 1 as, 1 ol, 1 il, val.0) – 2 koša (2P 1-3, 3P 0-2)

Foto: Luca Ivanković