Luca Ivanković opet s najvišom valorizacijom

Luca Ivanković opet s najvišom valorizacijom

Nekoliko europskih zemalja (Češka, Poljska, Mađarska, Rumunjska) već je “raspustilo” košarkašice na reprezentativne obveze, jer uskoro kreću kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2021. godine, pa je stanka u nacionalnim prvenstvima diljem Europe već započela. U onim zemljama gdje je igrano redovito kolo naše košarkašice su igrale s promjenjivim uspjehom. Evo pregleda:

TURSKA (5. kolo)

  •  Bellona Kayseri Basketbol – Hatay BSB 77:59
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) – 25:16 min. (15 sk, 1 il, val.24) – 15 koševa (2P 7-12, SB 1-1)
  • Klaudia Periša (Bellona Kayseri Basketbol) – 08:39 min. (2 sk, 1 as, 2 il, val.4) – 4 koša (2P 1-1, 3P 0-1, SB 2-2)
  • Galatasaray – Elazig Basketbol 69:66
  • Iva Slonjšak (Elazig Basketbol) – 27:55 min. (3 sk, 1 ol, val.0) – 0 koševa (2P 0-1, 3P 0-3)

AUSTRIJA (5. kolo)

  • DBB LZ OÖ  – UBI Graz 48:64
  • Emily Lončarek (UBI Graz) – 28:11 min. (3 sk, 2 as, 1 ol, 1 blk, 2 il, val.10) – 7 koševa (2P 2-3, 3P 1-2)

ITALIJA (6.kolo)

  • Virtus Segafredo Bologna – Costa Masnaga 67:73
  • Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 30:03 min. (8 sk, 4 il, 4 ol, val.13) –11 koševa (2P 4-8, SB 3-6)
  • Dell Fiore Broni – Iren Fixi Torino 78:73
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni) – 17:01 min. (4 sk, 1 as, 1 ol, val.11) – 11 koševa (2P 5-9, SB 1-2)
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni) – 20:00 min. (6 sk, 1 as, 1 blk, 1 ol, 3 il, val.8) – 7 koševa (2P 3-6, SB 1-2)

ŠPANJOLSKA (8. kolo)

  • RPK Araski – Campus Promete 72:53
  • Carmen Miloglav (Campus Promete) – 17:16 min. (3 sk, 1 as, val.4) – 1 koš (2P 0-1, SB 1-2)
  • Embutidos Pajariel Bembibre PDM  – IDK Gipuzkoa 63:70
  • Inja Butina (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 07:46 min. (1 sk, val.-1) – 0 koševa (2P 0-1, 3P 0-1)
  • Cadi La Seu – CDB Clarinos 81:57
  • Iva Brkić (CDB Clarinos) – 12:43 min. (1 sk, 1 ol, 1 il, val.3)- 0 koševa

NJEMAČKA (8. kolo)

  • Rutronik Stars Keltern – USC Heidelberg 98:50
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 23:13 min. (5 sk, 1 as, 3 ol, 1 il, val.19) – 14 koševa (2P 4-5, 3P 0-1, SB 6-6)
  • USC Freiburg – Flippo Baskets BG 74 69:66
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74) – 30:05 min. (8 sk, 1 as, 2 ol, val.10) – 11 koševa (2P 5-11, 3P 0-2,  SB 1-4)

ŠVICARSKA (6. kolo)

  • Hélios VS Basket  – BC Winterthur 70:74
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur) – 37:44 min. (4 sk, 3 as, 2 ol, 3 il, val.5) – 10 koševa (2P 3-7, 3P 1-7, SB 1-3)

SLOVENIJA (8. kolo)

  • ŽKK Cinkarna Celje – ŽKD Maribor 77:51
  • Marta Ostojić (ŽKK Cinkarna Celje) –  nije igrala.

SLOVAČKA (7. kolo)

  • BK SKP 08 – Banska Bystrica – Piešťanské Čajky 41:58
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – nije igrala.

ŠVEDSKA (1/4 finale kupa)

  • RIG Lulea – A3 Basket Umea 72:82
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 31:17 min. (4 sk, 4 as, 2 ol, 1 blk, val.17) – 13 koševa (2P 6-10, 3P 0-2, SB 1-2)

Krešimir Dabić

Foto: Luca Ivanković i ovog je vikenda bila s najvišim indeksom korisnosti