Luca Ivanković najbolja ovog vikenda

Luca Ivanković najbolja ovog vikenda

Evo pregleda što su naše košarkašice, koje igraju u inozemnim klubovima, napravile u danima vikenda koji je za nama.

ŠVICARSKA  (naknadno odigrana utakmica 1. kola i 9. kolo)

  • 1. kolo
  • BC Winterthur – BBC Troistorrents 72:55
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur) – 38 min. (3 sk, 1 as, 5 ol, 3 il, val.24) – 25 koševa (2P 3-3, 3P 6-12, SB 1-2)
  • 9. kolo
  • Nyon Basket Feminin – BC Winterthur 65:95
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur)- 21 min. (1 sk, 1 il, val.2) – 9 koševa (3P 3-5)

SLOVENIJA (12. kolo)

  • Triglav – Cinkarna Celje 58:72
  • Marta Ostojić (ŽKK Cinkarna Celje) – 28:13 min. (4 sk, 3 as, 2 ol, 3 il, val.6) – 7 koševa (2P 3-7, 3P 0-2, SB 1-2)

ČEŠKA (11. kolo)

  • KP Brno – Sokol HK 81:72
  • Josipa Bura (Sokol HK)- 07:39 min. (1 sk, 2 as, val.3) – 0 koševa
  • USK Prag – Žabiny Brno 108:76
  • Marija Režan (USK Prag) – 26:36 min. (6 sk, 3 as, 1 blk, 2 il, val.12) –11 koševa (2P 5-11, SB 1-2)

SLOVAČKA (10. kolo)

  • Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 52:57
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – 10:16 min. (1 sk, 1 as, 4 il) – 0 koševa (2P 0-3, 3P 0-1)

RUMUNJSKA (Grupa East 10. kolo)

  • Phoenix Constanta – CSM Alexandria 52:53
  • Katarina Matijević (Phoenix Constanta) – 11:34 min. (3 sk, 1 ol, 4 il, val.-1) – 0 koševa  (2P 0-1)

ŠPANJOLSKA (11. kolo)

  • Embutidos Pajariel Bembibre PDM  – Zamarat 54:67
  • Inja Butina (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 29:16 min. (1 sk, 3 as, 2 ol, 1 il, val.15) – 14 koševa (2P 4-4, 3P 2-3)
  • Lointek Gernika Bizkaia – Campus Promete 74:57
  • Carmen Miloglav (Campus Promete)- 18:19 min. (2 sk, 1 as, 1 ol, 4 il, val.2) – 5 koševa (2P 1-2, 3P 1-1)
  • CDB Clarinos – Spar Citylift Girona 61:79
  • Iva Brkić (CDB Clarinos) – 11:05 min. (1 sk, 1 as, 1 ol, 1 il, val.1) – 0 koševa

FRANCUSKA (8. kolo)

  • Charnay Basket – Villeneuve d’Ascq 58:67
  • Tea Milardović (Charnay Basket) – 17:54 min. (3 sk, 2 as, 2 il, val.1) – 1 koš (2P 0-2, SB 1-4)

TURSKA (8. kolo)

  • Cukurova Basketbol – Bellona Kayseri Basketbol 82:76
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) – 34:40 min. (12 sk, 1 as, 1 il, val. 32) – 23 koša (2P 7-8, 3P 1-1, SB 6-8)
  • Klaudia Periša (Bellona Kayseri Basketbol) – nije bila u rosteru.
  • Hatay BB – Elazig Basketbol 80:79
  • Iva Slonjšak (Elazig Basketbol) – 16:59 min. (4 sk, 2 as, val.13) – 8 koševa (2P 1-1, 3P 2-3)

MAĐARSKA (10. kolo)

  • KSC Szekszard – CEKK Cegled 97:52
  • Ivana Dojkić (KSC Szekszard) – 19:37 min. (3 sk, 6 as, 2 ol, 2 il, val.22) – 14 koševa (2P 4-6, 3P 1-2, SB 3-3)

NJEMAČKA (10 kolo)

  • Rutronik Stars Keltern – Flippo Baskets BG 74 81:66
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 34:55 min. (13 sk, 2 as, 2 ol, 2 il, 2 blk,val.10) – 12 koševa (2P 3-16, SB 6-8)
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74) -31:26 min. (6 sk, 1 as, 1 ol, 2 il,2 blk, val.4) – 9 koševa (2P 3-9, 3P 0-1, SB 3-4)

ITALIJA (9. kolo)

  • Della Fiore Broni – Famila Wuber Schio 53:75
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni)- 14:08 min. (3 sk, 2 as, val.6) – 1 koš (3P 0-1, SB 1-2)
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni)- 18:43 min. (4 sk, 1 ol, 1 il, 2 blk, val.5) – 5 koševa (2P 2-8, SB 1-2)
  • Umana Reyer Venezia – Virtus Segafredo Bologna 78:55
  • Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 21:37 min. (3 sk, 3 il, val.-3) – 5 koševa (2P 1-5, 3P 1-1)

AUSTRIJA (8. kolo)

  • BK Duchess – UBI Graz 57:75
  • Emily Lončarek (UBI Graz) – 20:17 min. (6 sk, 3 il, val.3) – 0 koševa

POLJSKA (10. kolo)

  • CCC Polkowice – Energa Torun 82:58
  • Nina Dedić (Energa Torun) – 23:55 min. (5 sk, 1 ol, val.7) – 5 koševa (2P 2-5, SB 1-2)
  • Arka Gdynia – Enea AZS Poznan 72:45
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) – 33:24 min. (7 sk, 1 as, 3 ol, 6 il, val.5) – 9 koševa (2P 3-12, 3P 1-1)

Krešimir Dabić

Foto: Luca Ivanković s valorizacijom 32 ovog vikenda najbolja je i najkorisnija naša košarkašica u inozemstvu