Luca Ivanković najbolja ovaj tjedan

Luca Ivanković najbolja ovaj tjedan

Luca Ivanković ostvarila je ovaj put najbolju valorizaciju (29) u domaćem minimalnom porazu protiv Besiktasa (77:79). Postigla je double-double, a osim nje zapažene su utakmice odigrale Ana-Marija Begić  (val. 24) u domaćoj visokoj pobjedi poljskog Energa Toruna i Ivana Tikvić (val.23) također u domaćoj pobjedi Olympiacosa. Tea Buzov (val. 18) imala je vrlo dobar debi u gostujućem porazu njenog novog kluba – belgijskog Basket Lummena. Ipak, najkonkretniji uspjeh pripada Josipi Buri koja se u finalu okitila pobjedničkim peharom češkog Kupa i za sada je jedina naša košarkašica sa pobjedničkim peharom. U Švedskoj se igrao nacionalni derbi između A3 Basketa i Lulea Basketa, aktualnih viceprvakinja i prvakinja Švedske, u kojem su se na suprotnim stranama našle naše Jelena Ivezić i Nina Dedić (A3 Basket) i Antonija Sandrić (Lulea Basket). Evo kompletnog pregleda:

ŠVEDSKA

  • Lulea Basket – A3 Basket Umea 67:81
  • Antonija Sandrić (Lulea Basket) – 24:14 min. (2 sk, 1 as, 2 il, val.4) – 5 koševa (2P 2-2, 3P 0-2, SB 1-1)
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 13:53 min. (2 sk, 1 as, 1 ol, 1 il, val -11) – 10 koševa (2P 2-4, 3P 2-2)
  • Nina Dedić (A3 Basket Umea) – 09:55 min. (2 sk, 1 as,val.2) – 0 koševa (2P 0-1)
  • A3 Basket Umea vodeća je ekipa švedske lige sa 17 pobjeda i jednim porazom, dok Lulea Basket trenutno zauzima drugo mjesto sa 15 pobjeda i 3 poraza.
  • Telge Basket – Alvik Basket 71:64
  • Karla Vreš (Alvik Basket) –  nije igrala. Alvik Basket trenutno zauzima treće mjesto sa 13 pobjeda i 5 poraza.

ISLAND (23. i 24. kolo)

  • 23. kolo
  • Keflavik – Snaefell 79:77
  • Katarina Matijević (Snefell) – 18:24 min. (6 sk, 1 as, 2 il, val.3) – 1 koš (2P 0-1, 3P 0-1, SB 1-2)
  • 24. kolo
  • Snaefell – Stjarnan 66:73
  • Katarina Matijević (Snaefell) – 25:13 min. (7 sk, 1 as, 3 ol, 1 il, val.7) – 1 koš (2P 0-3, SB 1-2)
  • Snaefell trenutno zauzima 5. mjesto  sa 13 pobjeda i 11 poraza
  • Katarina Matijević deseta je igračica lige po skokovima sa 8.4 skokova u prosjeku.

POLJSKA (22. kolo)

  • Wisla Can Pack Krakow – 1KS Sleza Wroclaw 72:46
  • Lea Miletić (1KS Sleza Wroclaw) – 12:02 min. (3 sk, 2 ol, 2 il, val.5) – 6 koševa (2P 3-7)
  • 1KS Sleza Wroclaw trenutno zauzima 5. mjesto sa 14 pobjeda i 6 poraza
  • Energa Torun – PGE MKK Siedlce 121:63
  • Ana – Marija Begić (Energa Torun) – 22:41 min. (6 sk, 1 as, 2 ol, 1 il, 1 blk, val. 24) – 16 koševa (2P 7-8, SB 2-2)
  • Energa Torun trenutno zauzima drugo mjesto u prvenstvu Poljske sa 16 pobjeda i 4 poraza
  • Widzew Lodz Klaudie Periše slobodan je ovo kolo.

GRČKA (17. kolo)

  • Olympiacos – Athinaikos 107:41
  • Ivana Tikvić (Olympiacos) – 24:12 min. (15 sk, 1 blk, 2 ol, 1 il, val. 23) – 19 koševa (2P 8-20, SB 3-4)
  • Olympiacos je trenutno vodeća ekipa grčke lige sa maksimalnim učinkom 17 ostvarenih pobjeda.

TURSKA (21. kolo)

  • Bellona Kayseri Basketbol – Basiktas 77:79
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) – 35:52 min. (11 sk, 5 as, 1 blk, 3 il, val.29) – 26 koševa (2P 8-17, 3P 1-2, SB 7-8)
  • Bellona Kayseri Basketbol trenutno zauzima 12. mjesto u prvenstvu Turske sa 6 pobjeda i 15 poraza
  • Luca Ivanković je osma igračica lige po skokovima  sa 8.8 skokova po susretu

ŠPANJOLSKA (22 kolo)

  • IDK Gipuzkoa – Ensino 81:54
  • Iva Brkić (IDK Gipuzkoa) – 22:17 min. (4 sk, 6 as, 2 ol, 3 il, val.9) – 4 koša (2P 2-5, 3P 0-1)
  • IDK Gipuzkoa trenutno zauzima 6. mjesto  sa 12 pobjeda i 10 poraza.
  • Iva Brkić je deveta igračica lige po asistencijama sa 3.77 asistencija po utakmici.

BELGIJA (21. kolo)

  • Ladies Liege Panthers –  Basket Lummen 56:41
  • Tea Buzov (Basket Lummen) – 31:38 min. (14 sk, 1 as, 6 il,  val. 18) – 18 koševa (2P 6-14, SB 6-7)
  • Basket Lummen trenutno zauzima 9. mjesto u prvenstvu Belgije sa 7 pobjeda i 14 poraza

VELIKA BRITANIJA (Finale kupa)

  • Leicester Riders – Durham Palatinates 76:74
  • Monika Bosilj (Durham Palatinates) – 36:03 min. (8 sk, 1 as, 1 blk, 3 ol, 3 il, val.1) – 5 koševa (2P 0-3, 3P 1-7, SB 2-4)

ČEŠKA (Polufinale i Finale kupa)

  • Polufinale
  • Slavia Prag – Sokol Hradec Kralove 52:85
  • Josipa Bura (Sokol Hradec Kralove) – 20:40 min. (11 sk, 2 as, 1 ol, val.17) – 11 koševa (2P 4-6, 3P 1-4)
  • Finale
  • Sokol Hradec Kralove – KP Brno 68:63
  • Josipa Bura (Sokol Hradec Kralove) – 15:40 min. (3 sk, 2 as, 3 il, 2 ol, val.0) – 2 koša (2P 1-2, 3P 0-1)

ITALIJA (20. kolo)

  • Famila Wuber Schio – Elcos Broni 88:66
  • Nina Premasunac (Elcos Broni) – 32:39 min. (5 sk, 1 as, 1 il, 2 ol, 1 blk, val.11) – 9 koševa (2P 4-7, 3P 0-1, SB 1-3)
  • Elcos Broni trenutno zauzima 4. poziciju u prvenstvu Italije sa 12 pobjeda i 7 poraza.

Foto: Luca Ivanković u dresu Hrvatskena Olimpijadi 2012. godine u Londonu na utakmici protiv USA / fiba.com

Pripremo: Krešimir Dabić