Jelena Ivezić s gostujućom pobjedom najbolja

Jelena Ivezić s gostujućom pobjedom najbolja

I u prvim ligama nacionalnih prvenstava po europskim zemljama igrane su prošlog vikenda prvenstvene utakmice. Pratimo učinke naših košarkašica diljem Europe i evo što su napravile na parketima sportskih dvorana:

ŠVEDSKA

  • Högsbo Basket  – A3 Basket Umea 72:76
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 32:29 min. (5 sk, 2 as, 4 ol, 3 il, val.25) – 21 koš (2P 7-10, 3P 1-2, SB 4-4)
  • A3 Basket Umea trenutno zauzima 6. mjesto u prvenstvu Švedske sa četiri pobjede i dva  poraza.

MAĐARSKA (8. kolo)

  • KSC Szekszard – Elte Beac Ujbuda 82:44
  • Ivana Dojkić (KSC Szekszard) – nije igrala (pošteda)
  • KSC Szekszard trenutno zauzima 4. mjesto u prvenstvu Mađarske sa 6 pobjeda i dva  poraza.

FRANCUSKA (6. kolo)

  • Charnay Basket – Flammes Carolo Basket 81:73
  • Tea Milardović (Charnay Basket)- 15:13 min. (4 sk, 1 ol, 1 il, val.4) – 4 koša (2P 2-6)
  • Charnay Basket trenuno se nalazi na  10. mjestu sa jednom pobjedom i 5 poraza

SLOVAČKA (8. i 9. kolo)

  • 8. kolo
  • Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorin 62:49
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – nije igrala
  • 9. kolo
  • Young Angels Košice – Piešťanské Čajky 72:75
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – nije igrala (pošteda zbog lakše ozljede koljena)
  • Piešťanské Čajky  trenutno su drugoplasirana ekipa slovačkog prvenstva sa 7 pobjeda i dva poraza uz odigranu utakmicu više .

SLOVENIJA (10. kolo)

  • Akson Ilirija – ŽKK Cinkarna Celje 45:96
  • Marta Ostojić (ŽKK Cinkarna Celje) – 12:57 min. (4 sk, 2 ol, val.4) – 0 koševa (2P 0-2)
  • Sa 9 pobjeda bez poraza ŽKK Cinkarna Celje prvoplasirana je ekipa prvenstva Slovenije.

ŠPANJOLSKA (9. kolo)

  • Embutidos Pajariel Bembibre PDM – Cadi La Seu 69:61
  • Inja Butina (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 21:38 min. (2 sk, 3 as, 1 ol, val.10) – 10 koševa (2P 2-5, 3P 2-3)
  • Embutidos Pajariel Bembibre PDM trenutno se nalazi na pretposljednjem 13. mjestu sa dvije pobjede i 7 poraza
  • IDK Gipuzkoa – Campus Promete 43:57
  • Carmen Miloglav (Campus Promete) – 10: 47 min. (1 ol, 2 il, val.-2) – 0 koševa (3P 0-1)
  • Campus Promete trenutno zauzima 11. mjesto sa 3 pobjede i 6 poraza
  • CDB Clarinos – Valencia BC 75:58
  • Iva Brkić (CDB Clarinos) – 19:03 min. (1 as, val.5) – 6 koševa (2P 0-2, 3P 2-4)
  • CDB Clarinos trenutno zauzima 6. mjesto sa 6 pobjeda i 3 poraza

ČEŠKA (9. kolo)

  • BK Strakonice – USK Prag 45:140
  • Marija Režan (USK Prag) – 19:48 min. (5 sk, 1 il, val.23) – 22 koša (2P 10-15. SB 2-2)
  • USK Prag vodeća je ekipa lige sa 9 pobjeda bez poraza.
  • Marija Režan sa 22 poena u ovoj utakmici prešla je brojku od 1000 poena  postignutih u prvenstvu Češke.
  • BK Loko Trutnov – Sokol HK 53:100
  • Josipa Bura (Sokol HK)- 19:04 min. (8 sk, 1 as, 1 il, val.5) – 4 koša (2P 2-7)
  • Sa 8 pobjeda i jednim porazom Sokol HK nalazi se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

POLJSKA (8. kolo)

  • Energa Torun – Widzew Lodz 79:77
  • Nina Dedić (Energa Torun) – 25:18 min. (5 sk, 2 as, 1 ol, 1 il, val.15) – 13 koševa (2P 5-9, SB 3-4)
  • Energa Torun ostvarila je svoju prvu prvenstvenu pobjedu  te se trenutno nalazi na pretposljenjem 11. mjestu
  • CCC Polkowice – Enea AZS Poznan 67:44
  • Lea Miletić (AZS Poznan) – nije igrala zbog ozljede zgloba
  • Monika Bosilj (AZS Poznan) – nije bila u rosteru (još uvijek je u procesu oporavka od ozljede koljena)
  • Sa dvije pobjede i 4 poraza Enea AZS Poznan zauzima 10. mjesto

TURSKA (6. kolo)

  • OGM Ormanspor – Bellona Kayseri Basketbol 58:55
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) – 30:51 min. (7 sk, 1 as, 1 ol, 3 il, val.3) – 3 koša (2P 1-7, 3P 0-1, SB 1-2)
  • Klaudia Periša (Bellona Kayseri Basketbol)- nije bila u rosteru.
  • Bellona Kayseri Basketbol trenutno je sedmoplasirana ekipa turskog prvenstva sa 3 pobjede i 2 poraza
  • BJK Besiktas – Elazig Basketbol 87:76
  • Iva Slonjšak (Elazig Basketbol) – 16:41 min. (6 sk, 2 il, val.9) – 6 koševa (2P 0-1, 3P 2-2)
  • Elazig Basketbol trenutno zauzima 8. mjesto sa 3 pobjede i dva poraza

RUMUNJSKA  (Grupa East 7. kolo)

  • Olimpia CSU Brasov – Phoenix Constanta 87:71
  • Katarina Matijević (Phoenix Constanta) –  21:21 min. (6 sk, 1 as, 3 il, val.3)- 2 koša (2P 1-4)
  • Phoenix Constanta trenutno je šestoplasirana ekipa grupe East Rumunjske prve lige sa dvije pobjede i 4 poraza

NJEMAČKA (9.kolo)

  • TSV 1880 Wasserburg – Rutronik Stars Keltern 75:76
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 27:13 min. (9 sk, 2 ol, val.24) – 16 koševa (2P 7-10, SB 2-2)
  • Rutronik Stars Keltern vodeća je ekipa njemačkog prvenstva sa 9 pobjeda bez poraza.
  • Flippo Baskets BG 74 – Inexio Royals Saarlouis  80:46
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74) – 21:14 min. (8 sk, 4 as, 2 il, val.)- 6 koševa (2P 3-9, 3P 0-1)
  • Flippo Baskets BG 74 sa 3 pobjede i 6 poraza trenutno zauzima 9. mjesto.

AUSTRIJA  (6. i 7.kolo)

  • 6. kolo
  • Vienna United Post SV – UBI Graz 47:95
  • Emily Lončarek (UBI Graz) – 20:51 min. (2 sk, 2 as, 1 il, val.4) – 6 koševa (2P 1-3, 3P 1-3, SB 1-2)
  • 7. kolo
  • UBI Graz – Basket Flames 73:61
  • Emily Lončarek (UBI Graz) – 24:40 min. (4 sk, 2 as, 1 ol, 1 il, val.6) – 3 koša (2P 0-1, 3P 1-3)
  • UBI Graz vodeća je ekipa lige sa 6 pobjeda i jednim porazom.

ITALIJA (7. kolo)

  • Fila San Martino di Lupari – Virtus Segafredo Bologna 78:72
  • Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 23:33 min. (7 sk, 2 il, val.14) – 15 koševa (2P 5-8, 3P 1-2, SB 2-2)
  • Virtus Segafredo Bologna trenutno zauzima pretposljednje 13. mjesto sa jednom pobjedom i 6 poraza
  • Della Fiore Broni – USE Scotti Rosa Empoli 71:80
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni) – 21:16  min. (7 sk, 1 as, 1 ol, 3 il, val.14) – 13 koševa (2P 6-9, SB 1-3)
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni) – 30:44 min. (16 sk, 1 blk, 2 ol, 5 il, val.16) – 8 koševa (2P 3-4, 3P 0-3, SB 2-4)
  • Della Fiore Broni devetoplasirana je ekipa lige sa 3 pobjede i 4 poraza

Krešimir Dabić

Foto: Jelena Ivezić