Ivana Dojkić i ovog vikenda Top 1, slijede Režan, Premasunac, Cvitković…

Ivana Dojkić i ovog vikenda Top 1, slijede Režan, Premasunac, Cvitković…

Naše košarkašice su prošlog vikenda igrale zapažene uloge u svojim inozemnim klubovima. Opet je Ivana Dojkić bila izvrsna u dresu svog mađarskog klub KSC Szekszarda i zaradila valorizaciju 31. Prati je Marija Režan (25), Nina Premasunac (21), Andrijana Cvitković (20), Luca Ivanković i Ana-Marija Begić sa po 18, Nina Dedić 17 poena korisnosti itd. Double-double  učinke postigle su jedino Andrijana Cvitković u pobjedi Kelterna (17 koševa i 18 skokova) te Ana-Marija Begić u pobjedi Bologne (12 koševa i 11 skokova). Nini Dedić nedostajao je samo jedan skok (10 koševa i 9 skokova), a Ivani Dojkić 2 asistencije (22 koša im 8 asistencija).

RUMUNJSKA (Grupa East 11. kolo)

  • Rapid Bucuresti – Phoenix Constanta 66:77
  • Katarina Matijević (Phoenix Constanta) – 17:19 min. (3 sk, 2 as, 1 il, val.2) – 2 koša (2P 1-5)

TURSKA (9. kolo)

  • Elazig Basketbol – OGM Ormanspor 105:76
  • Iva Slonjšak (Elazig Basketbol) – 08:19 min. (2 sk, 1 as. val.4) – 2 koša (2P 1-2)
  • Kayseri Basketbol – Samsun Canik 73:58
  • Luca Ivanković (Kayseri Basketbol) – 24:11 min. (6 sk, 4 as, 3 blk, 3 il, val.18) – 10 koševa (2P 4-6, SB 2-2)
  • Klaudia Periša (Bellona Kayseri Basketbol) – 19:15 min. (5 sk, 3 as, 1 ol, 3 il, val.13) – 9 koševa (2P 3-4, 3P 1-2)

FRANCUSKA (1/8 finala kupa)

  • Basket Landes – Charnay Basket 71:47
  • Tea Milardović (Charnay Basket) – 23:21 min. (4 sk, 5 as, 1 ol, 2 il, val.4) – 4 koša (2P 1-5, 3P 0-2, SB 2-4)

ČEŠKA (12. kolo)

  • Sokol HK – USK Prag 76:103
  • Josipa Bura (Sokol HK) – 14:34 min. (2 sk, 1 as, 1 ol, 3 il, val.-5) – 0 koševa (2P 0-3, 3P 0-1)
  • Marija Režan (USK Prag) – 27:45 min. (6 sk, 2 ol, val. 25) – 22 koša (2P 10-13, SB 2-2)

MAĐARSKA (11. kolo)

  • KSC Szekszard – UNI Gyor 102:69
  • Ivana Dojkić (KSC Szekszard) – 26:18 min. (1 sk, 8 as, 2 ol, val. 31) – 22 koša (2P 5-6, 3P 2-5, SB 6-6)

SLOVAČKA (11.kolo)

  • Dubček Bratislava – Piešťanské Čajky 44:102
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – 21:34 min. (3 sk, 2 as,5 ol, 1 blk, 2 il, val.11) – 8 koševa (2P 3-6, 3P 0-1, SB 2-4)

POLJSKA (naknadno odigrano 7. kolo i 11. kolo)

  • 7. kolo
  • Enea AZS Poznan – Gorzow Wielkopolski 69:74
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) – 35:45 min. (5 sk, 1 as, 1 blk, 1 ol, 3 il,val.13) – 17 koševa (2P 6-10, 3P 1-6, SB 2-2)
  • Artego Bydgoszcz – Energa Torun 92:60
  • Nina Dedić (Energa Torun) -19:55 min. (2 sk, 4 as, 1 il, val.12) – 10 koševa (2P 4-7, SB 2-2)
  • 11. kolo
  • Energa Torun – AZS Uniwersytet Gdanski 79:54
  • Nina Dedić (Energa Torun) – 25:15 min. (9 sk, 2 as, 3 ol, 2 il, val.17) – 10 koševa (2P 4-8, SB 2-3)
  • Enea AZS Poznan – UMCS Lublin 74:78
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) – 27:23 min. (4 sk, 1 as, 2 blk, 2 il, val.9) – 10 koševa (2P 1-3, 3P 2-2, SB 2-6)

ŠVEDSKA

  • A3 Basket Umea – Visby Ladies 89:61
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 17:54 min. (3 sk, val.8) – 10 koševa (2P 3-7, 3P 0-1, SB 4-4)
  • A3 Basket Umea – Uppsala Basket 81:73
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 16:30 min. (2 sk, 2 as, 1 il, val.5) – 6 koševa (2P 2-4, 3P 0-2, SB 2-2)

NJEMAČKA (11. kolo)

  • Rutronik Stars Keltern – TK Hannover 66:63
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 32:30 min. (18 sk, 1 as, 1 il, val. 20) – 17 koševa (2P 6-17, 3P 0-2, SB 5-6)
  • Flippo Baskets BG 74 – Gisa Lions SV Halle 71:63
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74) – 38:06 min. (7 sk, 1 blk, 3 il, val.14) – 17 koševa (2P 7-14. SB 3-4)

ŠPANJOLSKA (12. kolo)

  • Campus Promete – Nissan Al Qazeres 49:51
  • Carmen Miloglav (Campus Promete) – 11:48 min. (2 sk, 3 il, val.-1) – 0 koševa
  • Ensino – CDB Clarinos 64:52
  • Iva Brkić (CDB Clarinos) – nije bila u rosteru (raskid ugovora)
  • Spar Citylift Girona – Embutidos Pajariel Bembibre PDM 62:48
  • Inja Butina (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 24:08 min. (1 sk, 1 as, 1 ol, 1 il, val.1) – 5 koševa (2P 1-5, 3P 1-1)

ITALIJA (10. kolo)

  • Virtus Segafredo Bologna – Sicily By Car Palermo 57:46
  • Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 28:30 min. (11 sk, 1 ol, 3 il, val.18) – 12 koševa (2P 4-5, 3P 1-1, SB 1-4)
  • Pall. Vigarano – Della Fiore Broni 83:75
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni) – 18:31 min. (4 sk, 2 as, 2 blk, 3 il, val.4) – 4 koša (2P 1-3, SB 2-2)
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni)- 17:17 min. (7 sk, 3 as, 1 ol,1 blk, 2 il, val.21) – 15 koševa (2P 4-6, 3P 1-2, SB 4-5)

ŠVICARSKA (10. kolo)

  • BBC Troistorrents – BC Winterthur 67:61
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur)-36 min. (3 sk, 1 as, 1 ol, 2 il, val.-11) – 4 koša (2P 2-5, 3P 0-11)

AUSTRIJA (1/4 finale kupa)

  • Basket  Flames – UBI Graz 52:65
  • Emily Lončarek (UBI Graz)- 25:13 min. (5 sk, 1 blk, 3 ol, 3 il , val.11) – 11 koševa (2P 2-5, 3P 2-4, SB 1-2)

Krešimir Dabić

Foto: Ivana Dojkić igra u vrhubnskoj formi/KSC Szekszard