Ivana Blažević Top 1 među prvoligašicama

Ivana Blažević Top 1 među prvoligašicama

Zanimljiv je bio  susret u Njemačkoj gdje su na suprotnim stranama bile naše košarkašice Andrijana Cvitković i Ivana Blažević. Na domaćem parketu pobijedila je Blažević i  njen klub Flippo Baskets BG 74, a u toj utakmici, koju je Blažević izvrsno odigrala, zaradila je i najviše valorizacijskih poena i domogla se naslova Top 1 u konkurenciji naših djevojaka koje po europskim prvenstvima igraju prvoligašku košarku. Odmah do nje je Ivana Tikvić s valorizacijom 28. Kad su u pitanju double-double učinici, zaradili su ih:

  • Ivana Blažević19p i 17sk
  • Ivana Tikvić  – u dvije zadnje utakmice – 17p i 13sk (12.kolo) i 15p i 13sk (11.kolo)
  • Ana-Marija Begić 13p i 11sk

Evo pregleda učinaka svih naših košarkašica u prvim ligama europskih zemalja u kojima nastupaju:

NJEMAČKA (12. kolo)

  • Flippo Baskets BG 74 – Rutronik Stars Keltern 59:53
  • Ivana Blažević (Flippo Baskets BG 74) – 35:08 min. (17 sk, 2 blk, 1 ol, 2 il, val. 29) – 19 koševa (2P 9-17, SB 1-1)
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 32:22 min. (6 sk, 1 ol, 1 blk, val.11) – 8 koševa (2P 1-5, 3P 1-1, SB 3-4)

SLOVENIJA (14. kolo)

  • ŽKK Cinkarna Celje – ŽKK Konjice 108:37
  • Marta Ostojić (ŽKK Cinkarna Celje) – nije bila u rosteru.

FRANCUSKA (9. kolo)

  • Nantes Reze Basket – Charnay Basket 69:80
  • Tea Milardović (Charnay Basket) – 13:20 min. (5 sk, 3 as, 1 blk, val.11) – 6 koševa (2P 2-3, 3P 0-2, SB 2-3)

MAĐARSKA (12. kolo)

  • ZTE NKK – KSC Szekszard 56:72
  • Ivana Dojkić (KSC Szekszard) – 26:11 min. (1 sk, 3 as, 2 ol, 2 il, val.8) – 14 koševa (2P 5-11. 3P 0-4, SB 4-4)

ČEŠKA (Naknadno odigrana utakmica 5. kola)

  • SBŠ Ostrava – Sokol HK 67:89
  • Josipa Bura (Sokol HK) – 12:19 min. (5 sk, 1 ol, 2 il, val.4) – 3 koša (2P 0-1, 3P 1-1, SB 0-2)

RUMUNJSKA (Grupa East 12. kolo)

  • Phoenix Constanta – Agronomia Bucuresti 64:53
  • Katarina Matijević (Phoenix Constanta) – 19:38 min. (5 sk, 3 il, val.13) – 13 koševa (2P 5-7, 3P 1-1)

ŠPANJOLSKA (13. kolo)

  • Embutidos Pajariel Bembibre PDM – Ensino 57:69
  • Inja Butina (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 34:23 min. (1 sk, 1 as, 1 ol, val.2) – 9 koševa (2P 3-8, 3P 1-4)
  • Mann – Filter Casablanca – Campus Promete 72:67
  • Carmen Miloglav (Campus Promete) – 13:10 min. (1 sk, 3 as, 1 il, val.4) – 2 koša (2P 1-3, 3P 0-1)

SLOVAČKA  (12. kolo i unaprijed odigrana utakmica 14. kola)

  • 12. kolo
  • Piešťanské Čajky  – BK ŠKP 08 Banska Bystrica  68:31
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – 23:42 min. (3 sk, 5 as, 3 ol, 4 il, val.14) – 10 koševa (2P 1-3, 3P 1-1, SB 5-6)
  • 14. kolo
  • Young Angels Košice – Piešťanské Čajky 71:77
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – 11:24 min. (1 sk, 4 as) – 0 koševa (2P 0-1, 3P 0-1, SB 0-2)

POLJSKA (Naknadno odigrana utakmica 2. kola i 12. kolo)

  • 2. kolo
  • Enea AZS Poznan – Wisla Krakow 59:66
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) – 01:24 min. (val.0) – 0 koševa
  • 12. kolo
  • Energa Torun – Arka Gdynia 44:66
  • Nina Dedić (Energa Torun) – 23:44 min. (5 sk, 1 blk, 3 il, val.3) – 4 koša (2P 0-4, SB 4-4)
  • Enea AZS Poznan – DGT Politechnika Gdanska 58:75
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) – nije igrala zbog ozljede zgloba.

TURSKA (10. kolo)

  • Botas – Elazig Basketbol 79:73
  • Iva Slonjšak (Elazig Basketbol) – 12:18 min. (1 sk, 2 ol, 1 il, val.3) – 3 koša (2P 0-2, 3P 1-1)
  • Fenerbahce – Bellona Kayseri Basketbol 89:55
  • Klaudia Periša (Bellona Kayseri Basketbol) – 34:45 min. (6 sk, 1 as, 4 ol, 5 il, val.16) – 18 koševa (2P 5-10, 3P 2-5, SB 2-2)
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) –  nije igrala  zbog bolova u leđima.

ŠVICARSKA (11. kolo)

  • BC Winterthur – BC Alte Kanti Aarau 72:57
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur) – 32:16 min. (4 sk, 1 ol, 4 il, val.16) – 19 koševa (2P 2-3, 3P 5-8)

ITALIJA (unaprijed odigrana utakmica 12. kola i 11. kolo)

  • Unaprijed odigrana utakmica 12 kola
  • Fila San Martino di Lupari  – Della Fiore Broni 53:59
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni)- 28:47 min. (13 sk, 1 as, 3 ol, 4 il, val. 28) – 17 koševa (2P 7-11, SB 3-5)
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni)- 21:40 min. (3 sk, 1 blk, 2 il, val.7) – 10 koševa (2P 5-7, 3P 0-1)
  • 11. kolo
  • Le Mura Lucca – Virtus Segafredo Bologna 78:70
  • Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 30:10 min. (11 sk, 1 as, 3 il, val.13) – 13 koševa (2P 6-11, 3P 0-2, SB 1-3)
  • Della Fiore Broni – Sicily By Car Palermo 68:48
  • Ivana Tikvić (Della Fiore Broni) – 32:01 min. (13 sk, 4 as, 8 il, val.21) – 15 koševa (2P 7-10, 3P 0-1, SB 1-3)
  • Nina Premasunac (Della Fiore Broni) – nije igrala zbog rupture mišića lista noge.

Krešimir Dabić

Foto: Ivana Blažević Top 1 je ovog vikenda u prvoligaškom prvenstvima Europe. Vidimo je u dvoboju s Andrijanom Cvitković