I 14. kolo bez iznenađenja

Još su odigrane tri utakmice 14. kola Prve ženske lige. Spomenimo da je ranije odigrana utakmica 14. kola u Rijeci gdje je Ragusa, odmah nakon pobjede u Kupu, pobijedila domaći FSV i u prvenstvu 74:57. Utakmicom u Splitu Split – Plamen Požega, koja je igrana danas (nedjelja), završeno je 14. kolo. Double-double učinke u 14. kolu Prve ženske lige ostvarilo je šest košarkašica i to:

• Ana Vrsaljko (Zadar) – 28p i 13sk
  • Andrea Marić (Plamen Požega) – 21p i 19sk
  • Mirna Mazić (Medveščak) – 24p i 13sk
  • Nives Džafić (Šibenik) – 20p i 11sk
  • Lorena Molnar (Ragusa) – 13p i 11sk
  • Monika Vojvodić (Plamen Požega) – 12p i 10sk

Brionka Pula – Trešnjevka 2009 69:86 (24:21, 12:18, 6:22, 27:25)

• Brionka Pula: Đukić 10, Pjevac 4, Begonja 3, Perić 9, Borić 19, Gal -, Bekvalac -, Ramljak 16, Vukosavljević -, Plavljanin 8. Trener: Ivan Đukić
  • Trešnjevka 2009: Katavić 10, Ujević 2, Turkalj 22, Josipović 6, Pavić 19, Nika Mühl 10, Žaja 2, Jurič 4, Perić 9, Savić 2. Trener: Dean Nemec

Šibenik – Zadar 91:62 (26:10, 27:20,20:15, 18:17)

• Šibenik: Puljić 6, Ćaleta 0, Silov 14, Barišić 0, Obratov 5, Cigić 4, Šarić 5, Skrozić 2, Džafić 20, Vukšić 22, Tomičić 9, Ćuklin 4. Trener: Stipe Bralić
  • Zadar: Nekić 0, Jelenković 12, I.Dujić 5, Vrsaljko 28, Dobrić 2, Mikulić 0, Gardijan 3, Špinderk 6, Rudić 0, Pavičić 6, Domijan 0, Dražić 0. Trener: Toni Matešić

Zagreb – Medveščak 53:69 (23:15, 7:15, 17:14, 6:25)

• Zagreb: G.Grizelj 5, Čić 0, Jerković 2, Rončević 1. D.Grizelj 0, Ćurić 23, Rezo 9, Vlašić 9, Jurić 2, Soldo 2, Krnic 0, Žanić 0. Trener: Željko Ciglar
  • Medveščak: Petrak 10, Tepeš 0, Mazić 24, Skorić 7, Hajdin 0, Strize 22, Mandić 6, Mrdalj 0, Leovac -, Krajinović -, Livajušić -. Trener: Viktor Kovač

Viktor Kovač, trener Medveščaka: “Katastrofalno smo ušli u utakmicu i ta loša igra, prvenstveno u obrani, nam je dovela utakmicu u jednom lošem smjeru ili ponoru iz kojeg smo se čupali tri četvrtine. Pokazali smo na kraju da imamo karakter i da možemo dobiti utakmicu koja je u dobrom dijelu izgledala izgubljeno. Nismo imali koševe iz kontranapada bez kojih naša ekipa teško igra. To je posljedica slabe obrane, a nekakva normalna obrana je ona koju smo odigrali u zadnjoj četvrtini i to se osjetilo na rezultatu.”

Željko Ciglar, novi trener Zagreba: “Pa moram reći iskreno da moram biti zadovoljan s obzirom da mi je ovo prva utakmica s ovim djevojkama i s obzirom da imamo dosta igračica koje su bile ozlijeđene i sada se vraćaju. Dok smo imali snage nosili smo se odlično s Medveščakom. Prvu četvrtinu smo odigrali odlično. U drugoj četvrtini smo nakon rotacija izgubili prednost i bio je egal. Treću četvrtinu smo odigrali korektno i u obrani i u napadu i dobili tri razlike. Nažalost u zadnjoj četvrtini nije bilo snage i ovaj rezultat je zaslužena pobjeda Medveščaka, ali mislim da je na kraju malo previsok u odnosu na ono što smo cijelu utakmicu pokazali.”

Split – Plamen Požega 72:64 (20:24, 21:14, 13:11, 18:15)

• Split: Šustić -, Miše 6, Turič 12, Visković 15, Prnjak 3, Barać 2, Brnas 22, Balić 4, N.Dujić 0,Leskur -, Baučić 4, Maršić 4. Trener: Boran Grgin
  • Plamen Požega: An.Berger -, Maričević -, Bašić 0, Glomazić 8, Bošković -, Vojvodić 12, Marić 21, Čolić -, La.Hrmić 6, Warren 17. Trener: Vladimir Englman

Nezahvalna pozicija u borbi za opstanak obiju ekipa dala je posebnu draž ovoj utakmici. Splićanke su se bolje snašle, zrelo su opravdale ulogu papirnatog favorita i zasluženo pobijedile. A bilo je sve, samo ne lako. Utakmicu su bolje otvorile gošće iz Požege i dobile prvu četvrtinu. Nakon toga Split je preuzeo kontrolu i vodio do kraja utakmice, ali nikako nije mogao prelomiti utakmicu. Ipak, žute su u svim elementima, osim u skoku, bile bolje, kapetanski je odigrala poluoporavljena Ivana Brnas i s 22 koša bila najbolji strijelac utakmice. Odlično su joj asistirale Gabriela Visković i Tea Turić, kombinirano svaka s po 12 asistencija i skokova. I Požega je imala super trio, Andreu Marić i Moniku Vojvodić s po double-double učinkom i Jessicu Warren koje su zajedno postigle 50 koševa od ukupno 64.

Boran Grgin, trener Splita: “Još jedna važna pobjeda za nas. Cure su dale stvarno sve od sebe u obrambenom dijelu  i na tome im svaka čast. Možda nismo imali toliko napadački raspoloženih igračica kao u zadnje kolu u Zadru, ali obrana donosi bodove i kad te ne ide. Čestitke i ekipi Požege na odličnoj utakmici.”