Drugi dan EuroBasketa 2019 u znaku Elene Dikaioulaku

Drugi dan EuroBasketa 2019 u znaku Elene Dikaioulaku

Drgi dan EuroBasketa donio je nekoliko zanimljivih utakmica od kojih svakako treba izdvojiti pobjedu Latvije nad Ukrajinom na krilima iznimno raspoložene Elene Dikaioulaku koja je zabila 33 koša,  potom pobjedu Češke nad Švedskom, Slovenije nad Turskom, Mađarske nad Italijom i Bjelorusije nad Belgijom. Zbog toga će treće kolo, posljednje po skupinama, biti puno neizvjesnosti jer svi žele izboriti eliminacijski dio ovog Europskog prvenstva.

GRUPA A (Riga, Latvija)

Latvija – Ukrajina 82:74 (15:14, 26:20, 17:14, 24:26)

  • Latvija: P. Strautmane 0, Ikstena -, Dikaioulaku 33, Pilabere 0, Brumermane 6, Septe -, Pulvere 10, Jakobsone 5, Melnika 18, Vitola -, Kreslina 10, D. Strautmane 0
  • Ukrajina: Kondus 0, Voloshyna -, Horobets 3, Radulović 8. Uro- Nile -, Yatskovets -, Malashenko 19, Udodenko 5, Iagupova 28, Olkhovyk 0, Naumenko 3, Bilotserkivska 8

Španjolska – Velika Britanija 67:59 (14:14, 17:20, 17:9, 19:16)

  • Španjolska: Vilaro – Aragones -, Nicholls 11, Ouvina 5, Dominguez 7, Palau 3, Xargay 3, Abalde-Diaz  0, Cruz 9, Pina-Tolosa 3 , Casas 0, Gil 3, Ndour 23
  • Velika Britanija: Jones 3, Collins 0, Vanderwal 4, Handy 6, Shaw -, Campbell 0, Leedham 9, Monakana 4, Fagbenle 20, Green 4, Simpson 0, Samuelson 9

GRUPA B (Riga, Latvija)

Crna Gora – Francuska 53:88 (13:24, 12:22, 13:21, 15:21)

  • Crna Gora: Johnson 4. Kovačević 9, Mujović 12, Pašić 10, Vučetić 4, Aleksić 2, Jakšić 0, Jovanović 6, Lazarević 2, Matović -, Popović 0, Živković 4
  • Francuska: Epoupa 0, Bankole 4, Fauthoux 4, Miyem 10, Chartereau 9, Gruda 11, Ayayi 12, Rupert 2, Hartley 9, Johannes 15, Badiane 5, Chevaugeon 7

Češka – Švedska 71:64 (14:14, 16:30, 22:9, 19:11)

  • Češka: Brezinova 23, Štepanova 14, Hejdova 11, Kar. Elhotova 0, Voračkova 0, Bartakova 4, Adamcova-, Kat. Elhotova 14, Vyoralova 3, Krakovičova 2, Pudlakova -, Vojtikova 0
  • Švedska: Abdi 0, F. Eldebrink 11, E. Eldebrink 6, Halvarsson 12, Loyd 9, Drammeh 6, Hamilton-Carter -, Lundquist 0, Magarity 1, Nystrom -, Vesterberg 0, Zahui 19

GRUPA C (Niš, Srbija)

Slovenija – Turska 62:55 (14:14, 16:15, 16:18, 16:8)

  • Slovenija: Krošelj 0, Oblak 18, Prezelj 13, Seničar 2, Goršič 0, Barič 9, Jakovina 7, Rupnik -, Lisec – Friškovec 3, Evans 10, Dautovič –
  • Turska: Alben 13 , Cakir 13, Canitez 3, Koksal 9, Stokes 17, Bilgic 0, Caglar 0, Cora 0, Guclu 0, Senyurek 0, Ural- Topuz -, Yalcin 0

Italija – Mađarska 51:59 (11:18, 15:7, 7:14, 18:20)

  • Italija: Cinili 12, Crippa 0, Cubaj 4, Sottana 16, Zandalasini 9, Futo Andre 2. De Pretto-,  C. Dotto 1, F. Dotto 0, Ercoli-, Penna 0, Romeo 7
  • Mađarska: Pusztai -, Kiss -, Dubei 5, Raksanyi 8, Studer 6, Varga 0, Horti 13, Lelik 0, Turner 10, Horvath -, Hatar 10, Zele 7

GRUPA D (Zrenjanin, Srbija)

Srbija – Rusija 77:63 (23:16, 18:16, 12:21, 24:10)

  • Srbija: Brooks 12, Crvendakić 2, Jovanović 6, Miljković -, Petrović 8, Butulija 15, Čađo 1, Dabović 16, Milić 14, Škorić 2, Stanačev 1, Stanković 0
  • Rusija: Fedorenkova 2, Leshkovtseva 4, Logunova 2, Maiga 8, Shilova 11, Beglova 8, Beliakova 9, Gladkova 0, Levchenko 6, Musina 5, Vadeeva 8, Vieru 0

Belgija – Bjelorusija 61:69 (19:21, 18:14,15:18, 9:16)

  • Belgija: Allemand 6, Delaere 4, Meesseman 23, K. Mestdagh 17, Wauters 2, Carpreaux 2, Geldof -, Linskens 2, H. Mestdagh 3, Nauwelaers -, Raman 0, Vanloo 2
  • Bjelorusija: Bentley 19, Likhtarovich 2, Papova 6, Snytsina 9, Verameyenka 15, Brych -, Hasper 7, Inkina -, Masko -, Rytsikava 4, Tarasava 5, Ziuzkova 2

3. kolo (30.6.2019. godine)

  • Ukrajina – Velika Britanija 12 sati
  • Češka – Crna Gora 14.30 sati
  • Mađarska – Turska 16 sati
  • Latvija – Španjolska 17.30 sati
  • Bjelorusija – Rusija 17.45 sati
  • Italija – Slovenija 18.30 sati
  • Švedska – Francuska 20 sati
  • Belgija – Srbija 20.30 sati

Priredio: Krešimir Dabić

Foto: Litvanka Elena Dikaioulaku bila je nerješiva zagonetka za Ukrajinke / fiba.basketball.com