Druge lige i naše košarkašice u njima

Druge lige i naše košarkašice u njima

Radi velikog broja naših košarkašica, koje igraju i u drugim ligama u nacionalnim prvenstvima europskih zemalja, donosimo i pregled njihovih nastupa i učinaka.

ŠPANJOLSKA – LF2 ( Grupa B 2. kolo)

  • ISE CB Almeria – Lima – Horta  66:74
  • Jovana Mandić (ISE CB Almeria) – 17:38 min. (4 sk, 3 il, val.0) – 4 koša (2P 2-6, 3P 0-1, SB 0-2)
  • Nakon dva kola ISE CB Almeria još uvijek je bez ostvarene pobjede te trenutno zauzima 11. mjesto u skupini B španjolske druge lige.

FRANCUSKA – LF 2 (1. kolo)

  • SIG Strasbourg – Chartres BF  66:74
  • Matea Vrdoljak (SIG Strasbourg) – 21:29 min. (4 sk, val.5) – 8 koševa (2P 2-5, 3P 1-5, SB 1-1)

ITALIJA- Serie A2  (Grupa Nord 3. kolo)

  • Delser Udine – Basket Carugate 56:36
  • Josipa Ivas (Delser Udine) – 2:27 min. (3 sk, val.5) – 2 koša (2P 1-1)
  • Delser Udine trenutno zauzimaju 5. mjesto sa 2 pobjede i jednim porazom.
  • Ponzano Basket – Autosped Castelnuovo Scrivia 47:55
  • Emilija Podrug (Autosped Castelnuovo Scrivia) -31:58 min. (21 sk, 2 as, 1 ol, 10 il, val.22) – 10 koševa (2P 3-6, SB 4-6)
  •  Autosped Castelnuovo Scrivia drugoplasirana je ekipa skupine sa maksimalnim učinkom 3 pobjede bez poraza.
  • Ecodent Point Alpo – Velcofin InterLocks Vicenza 60:53
  • Tea Perić (Velcofin InterLocks Vicenza) – 29:39 min. (12 sk, 1 ol, 5 il, val.14) – 12 koševa (2P 3-8, 3P 1-1, SB 3-6)
  • Velcofin InterLocks Vicenz trenutno zauzima 10. mjesto sa jednom pobjedom i dva poraza.
  • Giants Basket Marghera – BCB Bolzano 49:55
  • Katarina Trehub (BCB Bolzano) – 21:27 min. (8 sk, 1 blk, 2 ol, 5 il, val. 10) – 11 koševa (2P 4-13, SB 3-3)
  • BCB Bolzano trenutno zauzima 4. poziciju sa dvije pobjede bez poraza.
  • Basket Sarcedo – Pallacanestro Sanga Milano 71:63
  • Karmen Čičić (Pallacanestro Sanga Milano) – 29:58 min. (5 sk, 1 ol, 1 il, val.5) – 7 koševa (2P 1-3, 3P 1-6, SB 2-2)
  • Pallacanestro Sanga Milano trenutno zauzima pretposljednje 14. mjesto sa 3 poraza bez pobjede.

ITALIJA – Serie A2 Grupa SUD

  • Jolly Acli Livorno – Gruppo Stanchi Athena Roma 66:61
  • Mia Mašić (Gruppo Stanchi Athena Roma) – 37:53 min. (5 sk, 3 as, 2 ol, 8 il, val.0)- 16 koševa (2P 0-8, 3P 4-12, SB 4-6)
  • Sa tri poraza bez pobjede Gruppo Stanchi Athena Roma trenutno zauzima 13 mjesto.
  • La Spezia – San Giovanni Valdarno 65:60
  • Lana Pačkovski (La Spezia) – 30:54 min. (3 sk, 1 as, 1 ol, 5 il, val.3) – 12 koševa  (2P 2-6, 3P 2-6, SB 2-2)
  • La Spezia je trenutno četvrtoplasirana ekipa skupine sa dvije pobjede bez poraza.

Krešimir Dabić

Foto: Emilija Podrug u akciji/Snimio: M. Picozzi