Croatiji 2006 brončana mlađekadetska medalja

Croatia 2006, Šibenik MK

U borbi za treće mjesto i brončanu medalju danas su se na Baldekinu sastale ekipe Broda na Savi iz Slavonskog Broda i Croatia 2006 iz Zagreba. Utakmica je završila zasluženom pobjedom ekipe iz Zagreba.

Brod na Savi – Croatia 2006  35:54   (4:10, 14:11, 6:16, 11:17)

• Brod na Savi: Ema Poljac 3, Čađavčan 0, Vukojević -, Lazić 14, Fumić 2, Poljac 0, Maglić 2, Grgić 5, Pandža Brnić 3, Buconjić 0, Šarić 6, Krolo 0. Trener: Damir Božić
  • Croatia 2006: Kožul-, Mešin 2, Mustedanagić 0, Ištvanić -, Kostić 4, Čulina 23, Mikšić 0, Belić 13, Perković 5, Jerković 0, Dumančić 0, Benković 7. Trener: Tomislav Perković

Croatia 2006 odlično je otvorila utakmicu i u prvoj četvrtini napravila određenu prednost. No, da je mlađe kadetska košarka još uvijek nepredvidiva i rezultat uvijek podložan drastičnim preokretima, pokazala je i druga četvrtina ove utakmice. Sad su “proigrale” Brođanke i četvrtinu riješile u svoju korist 14:11. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Zagrepčanki 21:18.

Drugo poluvrijeme opet je počelo boljom igrom igračica Croatije 2006. Treću četvrtinu su dobili najuvjerljivije, deset koševa razlike. Posebno se u obrambenim zadacima istaknula Lucija Kostić, a realizatorske sposobnosti pokazala je Barbara Čulina. U istom odnosu snaga, samo sa većom preciznošću i jednih i drugih, igrala se i posljednja četvrtina koju su igračice Tomislava Perkovića riješile u svoju korist i na koncu se pobjedom okitile brončanom medaljom i trećim mjestom na Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadetkinje.

U pobjedničkoj ekipi najbolju valorizaciju imala je Lucija Kostić (33), postigla je 4 koša ali zato je imala čak 18 skokova, 7 asistencija, 8 ukradenih lopti i 3 blokade. Najefikasnije su bile Barbara Čulina sa 23 koša i Bruna Belić sa 13. Kod Brođanki bolja od ostalih bila je Mihaela Lazić sa 14 koševa.