Ana-Marija Begić s double-double učinkom najbolja ovaj tjedan

Ana-Marija Begić s double-double učinkom najbolja ovaj tjedan

Ovog vikenda igrane su utakmice po nacionalnim prvenstvima europskih zemalja, a mi pratimo ona u kojima nastupaju hrvatske košarkašice. Najveći indeks korisnosti ovaj put imala je Ana-Marija Begić koja je u pobjedi svog Virtusa Segafredo iz Bologne sudjelovala sa double-double učinkom (21 koš i 12 skokova).

ČEŠKA (6. kolo)

  • Sokol HK – BK Strakonice 86: 65
  • Josipa Bura (Sokol HK) – nije bila u rosteru zbog ozljede (Ima staru ozljedu leđa, trenutno je na rehabilitaciji i očekuje da će sljedeći tjedan biti natrag na terenu.)
  • Sokol HK trenutno zauzima 4. mjesto u prvenstvu Češke sa 4 pobjede i jednim porazom (uz odigranu utakmicu manje).
  • USK Prag – BK Loko Trutnov 141:34
  • Marija Režan (USK Prag) – 25:55 min. (6 sk, 3 as, 2 blk, 1 il, val.26) – 21 koš (2P 10-14, SB 1-2)

BELGIJA (6. kolo)

  • KBBC Upkot Sparta Learne – Mechelen Kangoeroes 56:90
  • Tea Milardović (Mechelen Kangoeroes) – 17:29 min. (5 sk, 3 as, 1 il, val.12) – 8 koševa (2P 2-4, SB 4-5)

SLOVAČKA (3. kolo)

  • BK Šamorin – Piešťanské Čajky 50:65
  • Matea Tadić (Piešťanské Čajky) – 32:50 min. (2 sk, 4 as, 2 ol, 4 il, val.7) – 11 koševa (2P 2-4, 3P 0-5, SB 7-8)
  • Piešťanské Čajky trenutno su drugoplasirana ekipa slovačkog prvenstva sa 3 pobjede i jednim porazom (unaprijed odigrana utakmica 4. kola)

ŠVICARSKA (4. kolo)

  • BCF Elfic Fribourg – BC Winterthur 72:61
  • Iva Bošnjak (BC Winterthur) – 28:07 min. (4 sk, 2 ol, 4 il, val.10) – 14 koševa (2P 1-1, 3P 4-9)

TURSKA (2. kolo)

  • Elazig Basketbol – Bellona Kayseri Basketbol 83:68
  • Iva Slonjšak (Elazig Basketbol) – 25:37 min. (8 sk, 3 as,1 ol val.19) – 12 koševa (2P 0-2, 3P 4-7)
  • Luca Ivanković (Bellona Kayseri Basketbol) – 27:55 min. (6 sk, 4 as, 2 ol, 2 il, val.17) – 13 koševa (2P 4-8,3P 1-2, SB 2-3)
  • Klaudia Periša (Bellona Kayseri Basketbol) -16:37 min. (2 sk, 2 as, 1 ol, val. 9) – 5 koševa (3P 1-2, SB 2-2)
  • Od 13 ekipa koliko se natječe u prvenstvu Turske Elazig Basketbol sa dvije pobjede bez poraza trenutno zauzima 5. mjesto, dok se Bellona Kayseri Basketbol nalazi na pretposljednjem 12. mjestu sa jednim porazom iz isto toliko nastupa.

ŠPANJOLSKA (5. kolo)

  • Nissan Al-Qazeres – Embutidos Pajariel Bembibre PDM 74:60
  • Inja Butina (Embutidos Pajariel Bembibre PDM) – 15:48 min. (2 sk, 2 as, val.5) – 0 koševa (2P 0-1)
  • Campus Promete – Zamarat  64:59
  • Carmen Miloglav (Campus Promete)- 15:40 min. (1 sk, 1 as, 1 ol, val.3) – 2 koša (2P 1-1, 3P 0-2)
  • Mann Filter Casablanca – CDB Clarinos 74:66
  • Iva Brkić (CDB Clarinos) – 21:35 min. (1 as, 1 ol, 1 il, val.-4) – 4 koša (2P 2-3, 3P 0-4)

AUSTRIJA (3. kolo)

  • UBI Graz – BK Raiffeisen Duchess Klosterneuburg 66:51
  • Emily Lončarek (UBI Graz) – 16:55 min. (2 sk, 4 as, val.4) – 2 koša (2P 1-3, 3P 0-2)

MAĐARSKA (5. kolo)

  • KSC Szekszard – PINKK Pecsi 424 95:61
  • Ivana Dojkić (KSC Szekszard) – 9 min. (2 sk, 1 as, 1 ol, 1 il, val. 8) – 5 koševa (2P 0-1,3P 0-1, SB 5-6)

ŠVEDSKA

  • A3 Basket Umea – Norrkoping Dolphins 58:71
  • Jelena Ivezić (A3 Basket Umea) – 27:38 (5 sk, 1 as, 1 ol, 2 il, val.13) – 12 koševa (2P 6-9, 3P 0-1)

RUMUNJSKA (Grupa East 5. kolo i 1. utakmica osmine finala kupa)

  • 5. kolo
  • Agronomia Bucuresti – Phoenix Constanta 43:48
  • Katarina Matijević (Phoenix Constanta) – 33:55 min. (14 sk, 1 as, 4 ol, 4 il, val.23) – 10 koševa (2P 4-4, SB 2-4)
  • 1. utakmica osmine finala Kupa
  • Phoenix Constanta – ACS Targu Secuiesc 61:58
  • Katarina Matijević (Phoenix Constanta)- 29:49 min. (6 sk , 1 as, 2 ol, 3 il, val.10) – 6 koševa (2P 2-4, SB 2-2)

ITALIJA (3. kolo)

  • Virtus Segafredo Bologna – Pallacanestro Vigarano 73:65
  • Ana – Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 33:17 min. (12 sk, 1 ol, 1 il, val.29) – 21 koš (2P 4-6, 3P 3-7, SB 4-4)
  • Battipaglia –  PF Broni 57:66
  • Ivana Tikvić (PF Broni) – 23:46 min. (10 sk, 1 as, 4 blk, 3 il, val.8) – 5 koševa (2P 1-8, SB 3-6)
  • Nina Premasunac (PF Broni) – 29:44 min. (13 sk, 1 as, 1 blk, 1 ol, 2 il, val.18) –  7 koševa (2P 2-6, 3P 0-1, SB 3-4)

POLJSKA (4. kolo)

  • Energa Torun – Wisla Krakow 58:111
  • Nina Dedić (Energa Torun) – 36:38 min. (8 sk, 2 as, 4 blk, 6 il, val.15) – 16 koševa (2P 5-12, SB 6-8)
  • Widzew Lodz – ENEA AZS Poznan 75:83
  • Lea Miletić (Enea AZS Poznan) -24:02 min. (8 sk, 1 as, 1 ol, 1 blk, 2 il, val.11) – 5 koševa (2P 1-1, 3P 0-2, SB 3-4)
  • Monika Bosilj (Enea AZS Poznan) – nije bila u rosteru zbog ozljede.

NJEMAČKA (5. kolo)

  • GiroLive Panthers Osnabrück  – Rutronik Stars Keltern 58:78
  • Andrijana Cvitković (Rutronik Stars Keltern) – 13:07 min. (7 sk, 1 il, val.4) – 6 koševa (2P 3-7)
  • BC Marburg – Flippo Baskets BG 74 83:57
  • Statistika nije dostupna.

Krešimir Dabić

Foto: Ana-Marija Begić najbolja s valorizacijom 29 / virtus.it